strona główna mapa strony poleć znajomemu
Słowo kluczowe Miejscowość
Województwo


Słowo kluczowe
Kategoria

SZUKAJ FIRM NA STRONACH WWW

Aktualności

Rynek mieszkaniowy wyszedł z kryzysu

Rynek mieszkaniowy wyszedł z kryzysu

Tak twier­dzą opty­mi­ści, wska­zu­jąc na kil­ku­dzie­sięcio­pro­cen­to­wą dy­na­mi­kę wzro­stu sprze­da­ży rok do ro­ku, ja­ką po I kwar­ta­le mo­gą się po­chwa­lić czo­ło­we kra­jo­we fir­my de­we­lo­per­skie

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu wpisz swój e-mail.

AktualnościNowości Nieruchomości

Popyt gotowych mieszkań na wiosnę

Popyt gotowych mieszkań na wiosnę

Wiosna to najlepszy okres na poszukiwanie własnego mieszkania na rynku nieruchomości. Wyraźne zainteresowanie kupnem przekłada się na zwiększoną liczbą transakcji. Warto zauważyć, że na rynku pierwotnym największą uwagę przyciągają mieszkania gotowe do wprowadzenia - te kupowane jeszcze parę lat temu na etapie dziury lub w trakcie budowy przechodzą do lamusa.
Ceny nieruchomości ustabilizowały się, a nawet daje się odczuć ich pewien wzrost. Duży wpływ na taką sytuację ma obecna polityka banków, które powróciły do finansowania na 100% wartości nieruchomości - zarówno w polskiej jak i obcej walucie.

Najważniejsza lokalizacja i rozkład mieszkań

Wciąż największym marzeniem Polaków pozostaje własny dom, ale coraz częściej wybieramy nowe mieszkania od dewelopera. Dla większości najważniejsza jest lokalizacja – Warszawiacy coraz bardziej cenią sobie dobry dojazd, zagospodarowaną okolicę i infrastrukturę. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim Mokotów, Żoliborz i okolice wzdłuż linii metra. Z naszych obserwacji wynika, że kupujący w tym sezonie pilnie poszukują mieszkań trzypokojowych, jednakże o mniejszej niż dotychczas powierzchni – twierdzi Łukasz Dołęga, wiceprezes zarządu Mermaid Properties. Największą popularnością cieszą się niezmiennie mieszkania rozkładowe. W nowym budownictwie poszukiwane są mieszkania na wyższym piętrze.

Do wprowadzenia

Gotowy do zamieszkania budynek pozwala dokładnie przyjrzeć się jakości jego wykonania i wykończenia, istotnie wpływając na decyzje o zakupie mieszkania. Mermaid Properties przygotował, w oddanym do użytku budynku na warszawskim Mokotowie, apartament pokazowy River House, by kupujący mogli zobaczyć już gotowy projekt do zamieszkania. Najważniejsze jest to, że zarówno architektura osiedla, rozkłady mieszkań, wszelkie udogodnienia projektowe tzw. części wspólnych w połączeniu z lokalizacją, czynią z inwestycji jedną z najatrakcyjniejszych propozycji na lokalnym rynku nieruchomości.

Z osiedla River House przy ulicy Bluszczańskiej wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by znaleźć się w centrum Warszawy. Bliskość miasta nie oznacza w tym przypadku braku terenów zielonych. W najbliższym otoczeniu inwestycji znajdują się Łazienki Królewskie, Stawy Łazienkowskie, Park Morskie Oko oraz rezerwat przyrody Jeziorko Czerniakowskie.

Polacy chętniej decydują się na zakup lokalu w gotowym budynku. Nie chcą już czekać 2 lata na mieszkanie, które można obejrzeć tylko na wizualizacji projektu, ryzykując tym samym, że inwestycja po ukończeniu znacznie będzie odbiegać jakością i wyglądem od tego, co widzieli w folderach w biurze sprzedaży. Teraz przed zakupem mieszkania mamy szansę dokładnie je obejrzeć i sprawdzić na co wydamy pieniądze. Warto dobrze się rozejrzeć, bo na rynku pojawiają się lokale, w których można zamieszkać od zaraz.

River House
Źródło:www.inwestycje.pl

Panel Klienta


Login:
Hasło:
 

Nowości

Popyt gotowych mieszkań na wiosnę

Popyt gotowych mieszkań na wiosnę

Wiosna to najlepszy okres na poszukiwanie własnego mieszkania na rynku nieruchomości. (...)
Baner zarejestruj się

Artykuły

Zakup mieszkania: uwaga na okazje

Zakup mieszkania: uwaga na okazje

Rynek nieruchomości w Polsce przeszedł w dość krótkim czasie fale euforycznych (...)

Top layers